Biskup Andrzej Jeż poświęcił prezbiterium kościoła w Starym Sączu [ZDJĘCIA]

19.12.2021

Kościół w parafii Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu ma nowe prezbiterium. Poświęcił je w niedzielę (19.12) biskup tarnowski Andrzej Jeż. Wierni modlą się w nowej świątyni od 2019 roku, ale cały czas prowadzone są tu prace. W tym roku był to między innymi ołtarz i tabernakulum.

Poświęcona została nastawa ołtarzowa i całe prezbiterium, które zostało wyposażone i wykonane w tym roku. Pojawił się też nowy krzyż – wyjaśnia ks. Janusz Ryba, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu.

Wygląd prezbiterium ma konkretne przesłanie. – Nastawa ołtarzowa jest zaprojektowana tak, by ukazać perspektywę Starego Sącza, w której Chrystus idzie do mieszkańców miasta i regionu sądeckiego, by rozlewać tu swoje miłosierdzie – dodał kapłan.

Stary Sącz jest perełką – uważa biskup tarnowski Andrzej Jeż. – Myślę tu o zarówno o świeckiej zabudowie – przede wszystkim o rynku, jak i o klasztorze sióstr klarysek. W ten krajobraz miasta wpisał się kościół pw. Miłosierdzia Bożego. Wystrój wnętrza jest bardzo ważny, bo ukazuje tajemnicę Jezusa Miłosiernego, który wychodzi ku człowiekowi – dodał.

Ordynariusz diecezji tarnowskiej w swoim kazaniu podczas uroczystej Mszy świętej nawiązał między innymi do budowy domu. Podkreślał, że w Polsce powstają nowoczesne i świetnie wyposażone budynki, ale przede wszystkim potrzeba nam dużych inwestycji w budowanie relacji w rodzinach.

A jak nowe prezbiterium podoba się parafianom? – Jest bardzo ładnie i w bardzo krótkim czasie dużo prac zostało zrobionych. Ten dzień jest dla nas szczególny. Parafia się rozwija, a wierni też angażowali się w prace przy kościele. Tak się składa, że pomagałem w budowie dachu – powiedział radiu RDN Nowy Sącz Andrzej Konstanty.

Jest pięknie w naszym kościele. Jestem bardzo zadowolona, że proboszcz tak dobrze to wszystko organizuje – dodała pani Henryka.

Budowa kościoła w parafii Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu rozpoczęła się w 2007 roku, a Msze święte i inne nabożeństwa odprawiane są tu od 2019 roku. Wspólnota liczy ponad 4000 osób. To między innymi mieszkańcy osiedla Słonecznego w Starym Sączu i miejscowości Mostki. – W okolicy kościoła buduje się nam nowe osiedle z 6 blokami, więc niedługo przybędzie nam wielu parafian. Tym bardziej ten kościół jest potrzebny – podkreślił ks. Janusz Ryba.

Posłuchaj:
biskup tarnowski Andrzej Jeż
ks. Janusz Ryba
Parafianie
Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN