Blisko 90 dzieci utraconych zostanie uroczyście pochowanych w Dębicy

07.10.2020

To pierwsza taka inicjatywa w mieście. Zrodziła się w Hospicjum Domowym działającym przy parafii Miłosierdzia Bożego, a pomaga w tym urząd miejski.

To będzie taki dar na 100-lecie urodzin naszego patrona św. Jana Pawła II – mówi Krystyna Wolska wiceprezes hospicjum. – Ojciec Święty, myślę był bardzo bliski takich dzieci, tych nienarodzonych, często o nich mówił, więc my chcemy zainicjować te pochówki, aby się one odbywały cyklicznie i tak będzie. W przyszłym roku będą one dwa razy chowane.

W pierwszą niedzielę po 25 marca – kiedy obchodzony jest “Dzień Świętości Życia” i w niedzielę po 15 października czyli dniu “Dziecka Utraconego”. Jak zauważa Krystyna Wolska wielu rodziców nie wie, ze może swoje maleńkie dziecko pochować.

– Oni mają prawo do pochowku na każdym etapie utraty tego dziecka. Nawet na tych bardzo wczesnych ciążach. Rodzice o tym nie wiedza i te dzieci zostają w szpitalach, a my nie chcemy aby tam zostawały. Chcemy je godnie pochować i aby rodzice mieli miejsce gdzie będą mogli przyjść i się pomodlić w każdym czasie i każdej porze.

Uroczystość rozpocznie się 18 października o godz. 13.00 Mszą św. w kościele Miłosierdzia Bożego w intencji rodziców dzieci utraconych. Później pochówek odbędzie się już na cmentarzu komunalnym przy ul. Wielopolskiej. Hospicjum ma w planie także budowę pomnika dzieci utraconych.

Posłuchaj:
Krystyna Wolska
Anna Zboch, fot. zdjęcie ilustracyjne/archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN