Bochnia wspomaga misje

01.07.2020

Nie wyrzucaj niepotrzebnych zeszytów, czy książek do kosza – możesz wspomóc misje! – apelują organizatorzy akcji „Makulatura na misje”. Cały dochód za zebrany surowiec wtórny chcą przekazać na kontynuację budowy Centrum Dziecka, „Cite de la vie – Mere Josepha” w Kamerunie.

Po długiej przerwie spowodowanej załamaniem się rynku skupu makulatury wracamy do tego szlachetnego i potrzebnego dzieła. Liczymy na Państwa niezawodną pomoc podczas lipcowej zbiórki makulatury, każdy rodzaj zużytego papieru i tektury, który jest nam niepotrzebny, przybliży Siostry Pasjonistki do realizacji dzieła pomocy dzieciom w większości mieszkających na ulicach Kamerunu – mówi Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Pierwsza zbiórka makulatury odbędzie się przy kościele św. Pawła Apostoła w Bochni 18 lipca (sobota) w godzinach od 7.00 do 16.00.

Papier można również oddawać bezpośrednio w bazie firmy recyklingowej EKOMBUD, znajdującej się przy ul. Partyzantów 7 w Bochni.

W 2017 roku, dzięki zaangażowaniu w zbiórki makulatury mieszkańców Bochni i okolicznych powiatów do użytku została oddana studnia głębinowa im. Filipa Adwenta, która poprawiła warunki życiowe mieszkańców i pozwoliła przystąpić do budowy Centrum Dziecka.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN