Bożonarodzeniowa szopka przed domem ks. Stanisława gotowa [ZDJĘCIA]

15.12.2020

Sześć metrów długości i prawie sześć metrów wysokości ma bożonarodzeniowa szopka, którą rokrocznie przed swoim domem w Limanowej buduje ks. kanonik Stanisław Wojcieszak. Pierwsza – jak mówił reporterce RDN – powstała 11 lat temu.

Szopka cieszy oko, ale ma także wymiar ewangelizacyjny – mówi ks. Wojcieszak. – Przychodzą ludzie. Widzę z okna jak przechodzą i się żegnają. Takie wymowne to jest. W tym roku, kiedy powstawała szopka pewna pani jechała z dziećmi z przedszkola, które już w tamtym roku pytały czy będą kaczuszki. Nie planowałem, ale skoro dzieci chcą – to trzeba.

Pomysł stworzenia bożonarodzeniowej szopki w Limanowej zrodził się po pielgrzymkach do Włoch. – Jeździłem z pielgrzymami z Podhala, którzy wieźli choinkę do apartamentu Jana Pawła II. We Włoszech widziałem na placach, w restauracjach, domach i kościołach szopki. Były one takie misteryjne i misternie wykonane. Szczególnie te w kościołach.

Szopka przed domem ks. kanonika Stanisława Wojcieszaka przy ul. Ogrodowej w Limanowej będzie oświetlona od wigilii Bożego Narodzenia aż do 2 lutego.

Całej rozmowy z ks. Wojcieszakiem możecie posłuchać w programie Cudze chwalicie swego nie znacie dziś, 15 grudnia o godz. 19:30.

Posłuchaj:
ks. Stanisław Wojcieszak
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) -Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN