Bp Andrzej Jeż apeluje o modlitwę w intencji pokoju i ładu społecznego w naszej Ojczyźnie

20.11.2021

W związku z sytuacją na wschodniej granicy Polski biskup tarnowski Andrzej Jeż wystosował do wiernych apel o włączenie się w zainicjowaną przez Akcję Katolicką Diecezji Tarnowskiej sztafetę modlitewną w intencji Ojczyzny.

– Z niepokojem i wielkim zatroskaniem przyjmujemy docierające do nas informacje o sytuacji na wschodniej granicy Polski. Powaga zaistniałej sytuacji sprawia, iż nie możemy pozostać biernymi obserwatorami pokładającymi całą ufność jedynie w ludzkiej i militarnej sile. Konieczna jest wzmożona modlitwa w intencji pokoju, ładu społecznego w naszej Ojczyźnie oraz zaradzenia powstałemu kryzysowi – podkreśla.

Biskup prosi, aby w modlitwę włączyli się wszyscy diecezjanie, wspólnoty parafialne, ruchy i stowarzyszenia religijne, grupy modlitewne, podkreślając, że będzie to wyrazem odpowiedzialności za wspólne dobro, jakim jest nasza Ojczyzna.

– Z historii wiemy, jaką wielką rolę w dziejach Polski odegrała właśnie moc wiary i zanoszonej do Boga modlitwy. Niech modlitewne błaganie o pokój, poszanowanie ludzkiej godności oraz praw, gromadzi nas licznie w parafialnych wieczernikach – dodaje.

Sztafeta modlitewna w intencji Ojczyzny rozpocznie się w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i potrwa do 8 czerwca przyszłego roku.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Anna Czech (M)
play
Słowo za słowo (NS) - Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN