Bp Andrzej Jeż do radiowców: ‘Pragnę wyrazić wam wdzięczność za to, że wspólnie podejmujemy posługę ewangelizacyjną’

13.01.2022

Była wspólna modlitwa, błogosławieństwo i okazja do rozmowy. Biskup tarnowski Andrzej Jeż odwiedził Radio RDN Małopolska w Tarnowie z okazji nowego roku.

Podczas rozmowy z radiowcami biskup mówił o tym jak ważna jest dziś troska o rodzinę, która jest domowym Kościołem, a zmaga się z wieloma trudnościami.

Pasterz Kościoła tarnowskiego zachęcał nas, żebyśmy byli blisko ludzi i ich spraw i by z odwagą głosić Ewangelię także w sieci, gdzie są zwłaszcza młodzi ludzie.

Bp Andrzej Jeż podziękował również pracownikom diecezjalnego radia.

– Pragnę wyrazić wam wdzięczność za to, że wspólnie podejmujemy posługę ewangelizacyjną w naszej diecezji. Cieszę się, że możemy się dziś spotkać i wyrażając wdzięczność za posługę oddaną w każdym miejscu tej wielkiej przestrzeni jaką jest nasze diecezjalne radio, chciałem was prosić, abyście tę posługę podejmowali z wiarą, nadzieją i miłością, mając świadomość, że słowo zawsze rodzi odwieczne Słowo, zrodziło się dla nas w osobie Jezusa Chrystusa – powiedział biskup.

Pasterz Kościoła tarnowskiego mówił jak ważne jest wypowiadane słowo.

– Słowo, które wypowiadamy na antenie wciela się w życie tysięcy, milionów osób, które nas słuchają i zawsze rodzi pewne doświadczenie intelektualne, poszerza wiedzę, wpływa na system moralny, tworzy światopogląd, wzmacnia ludzką motywację, ukazuje nowe horyzonty słuchaczom i buduje wspólnotę, bo to jest bardzo ważne – podkreślił bp Andrzej Jeż.

Były także życzenia dla radiowców.

– Chciałem wam życzyć tego, abyście mieli świadomość, że ludzkie słowo wpisane w Boże słowo ma możliwości rodzenia Boga pośród świata, ale także rodzenia drugiego człowieka przez naszą posługę, bowiem nasze doświadczenie, nasza osoba niejako wnika w życie tej osoby, która przyjmuje nasze słowo za pośrednictwem chociażby fal radiowych. Życzę wam wspaniałych, błogosławionych dni w Nowym Roku, radości ze wspólnot rodzinnych. Cieszę się, że tworzycie mocną, silną wspólnotę rodzinną naszego radia – dodał.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż odwiedził Radio RDN Małopolska także z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Franciszka Salezego, który jest patronem dziennikarzy.

Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN