Bp Andrzej Jeż: – Maryja jest wciąż młoda! [ZDJĘCIA]

19.09.2020

Dobiega końca piąty dzień Wielkiego Odpustu ku czci Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Na sumie odpustowej spotkała się młodzież z różnych grup parafialnych. Mszy św. przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Miłość i cierpienie przenikają się ze sobą – mówił w homilii biskup. – Tam gdzie jest miłość, musi pojawić się cierpienie, które ją wzmacnia, uszlachetnia, oczyszcza. Tam, gdzie pojawia się cierpienie jest wielka nadzieja, że pojawi się wielka miłość. Gdy patrzymy na Pietę Limanowską dostrzegamy jak cierpienie kształtuje miłość, a miłość nadaje sens cierpieniu.

Dziś do Matki Bożej pielgrzymowali mieszkańcy Nowego Sącza, ale także Tymbarku. – To jest bardzo trudne, ale bardzo bym chciała naśladować Maryję. Starać się każdy może i tak trzeba. intencji jest dziś wiele, po to się właśnie pielgrzymuje. Matka Boża w każdym swoim wezwaniu jest wyjątkowa – mówiła Marta z Tymbarku.

Piąty dzień odpustu zakończy Różaniec Fatimski i Msza święta o północy.

Jutro główne uroczystości odpustowe. O godz. 11:00 transmisja w Radiu RDN Mszy św. dziękczynnej za plony, którą odprawi biskup kielecki Jan Piotrowski.

Posłuchaj:
Marta
Bp Andrzej Jeż
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN