Bp Andrzej Jeż modlił się z chorymi

11.02.2021

– Świat choruje nie tylko na koronawirusa, wiele zagrożeń drąży ludzkość m.in. choroby duchowe, które wymagają Bożej łaski, szczególnego szczepienia w Jezusie Chrystusie – powiedział biskup tarnowski Andrzej Jeż. Z okazji Światowego Dnia Chorego, Pasterz Kościoła tarnowskiego przewodniczył Mszy św. w Domu Emerytów – Placówce Pielęgnacyjno-Opiekuńczej Caritas w Tarnowie.

Bp Jeż mówił, że historia ludzkości jest także historią różnych przechodzących epidemii, chorób zakaźnych, chorób wobec których także medycyna jest bezradna. Jak dodał, bolesne są także choroby duchowe.

– Wspomnę tylko ostatnie badania wśród młodzieży w kontekście pandemii. 43 procent młodych ludzi w wieku od 11 do 18 lat myśli o śmierci. Zaskakujące jak bolesne są współczesne choroby duchowe. Jak uzdrowić to środowisko? Mamy świadomość tego, że trzeba budować na Bogu – dodał.

Biskup podkreślił, że panująca pandemia uwydatniła poświęcenie i wielkoduszność wielu ludzi: pracowników służby zdrowia, wolontariuszy, księży, zakonników i sióstr zakonnych.

Pasterz Kościoła tarnowskiego zwrócił się także do chorych.

– Chciałem wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy zmagają się z wiekiem, cierpieniem, chorobą, samotnością. Bardzo jestem Wam wdzięczny, że z wielką duchową kulturą znosicie te niedomagania, że mocą wiary łączycie się z Chrystusem i Kościołem. Dziękuję, że to wszystko ofiarujcie w rożnych intencjach – powiedział biskup.

Msza św. była transmitowana w Radiu RDN, aby duchowo mogli w niej uczestniczyć starsi, chorzy i cierpiący.

Posłuchaj:
bp Andrzej Jeż
Ewa Biedroń, fot. Grzegorz Brożek/Gość Niedzielny
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN