Bp Andrzej Jeż: – Ten, kto poszukuje prawdy, poszukuje Boga [ZDJĘCIA]

06.01.2021

Im większy zamęt moralny panuje w świecie, tym bardziej musimy czuwać. Pójście za Bożym światłem sprawia, że widzimy dalej i głębiej – mówił bp tarnowski Andrzej Jeż podczas homilii w uroczystość Objawienia Pańskiego w tarnowskiej katedrze.

Taką gwiazdą, światłem, które pozwala nam odnajdywać właściwą drogę ku Chrystusowi, a przez niego ku człowiekowi, jest nasze sumienie. Trzeba nam dbać o to, żeby było ono dobrze uformowane – mówi ordynariusz diecezji tarnowskiej.

– Im większy zamęt moralny panuje w świecie, tym bardziej musimy czuwać. Tym bardziej musimy troszczyć się o czyste, obiektywne sumienie. Ono pozwala nam się odnaleźć w świecie zamętu i w tym labiryncie wybrać właściwą drogę. Następnym źródłem światła, gwiazdą, która pozwala nam odnajdywać właściwą drogę,  jest szczere umiłowanie prawdy. Sporo jest dzisiaj osób, które gubią się na drogach wiary.  Mamy jednak nadzieję, że będą ludźmi poszukującymi prawdy.

Mieszkańcy Tarnowa, którzy przyszli do szopki na Pl. Katedralnym oddać hołd Dzieciątku w uroczystość Objawienia Pańskiego, mówią, że w ten sposób chcą pokazać światu, że Bóg istnieje, że więcej jest dobra na świecie i że dobro zawsze zwycięża.

Wybrałem się z rodziną do szopki, żeby pokazać, że chcemy być dobrzy i że więcej jest dobra w świecie. Na tym to wszystko polega, że dobro zawsze zwycięży. Chcielibyśmy, żeby na świecie było lepiej, dlatego przychodzimy dziś do Dzieciątka, to wszystko nas umacnia i prowadzi do dobrego. Wszyscy się jednoczymy w tym dniu. Czcimy Dzieciątko jako Króla.

W uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy św. o godz. 12.00 wierni z tarnowskiej katedry, kolędując, przeszli do szopki na Placu Katedralnym.

Posłuchaj:
bp Andrzej Jeż
Mieszkańcy Tarnowa
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN