Bp Andrzej Jeż udzielił błogosławieństwa ludziom mediów [ZDJĘCIA]

24.01.2020

Spotkanie pracowników prasy, radia, telewizji, a także serwisów internetowych zgromadziło dziennikarzy z Tarnowa, Nowego Sącza, Mielca i Kamionki Wielkiej.

W tym gronie byli także dyrekcja i dziennikarze radia RDN.

To jest ważne spotkanie dla dziennikarzy. Najważniejsze, że otrzymaliśmy biskupie błogosławieństwo i mogliśmy złożyć sobie życzenia – powiedziała Katarzyna Antosz.Dla mnie to pierwsze takie spotkanie, właściwie zaczęłam drogę z dziennikarstwem i poznaję tę przestrzeń – dodała Karolina Średnicka.

Spotkanie odbyło się w tarnowskim seminarium. Zostało zorganizowane przez Komisję ds. Mediów V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Przyjechali także dziennikarze z regionu. Mielec reprezentował m.in. Szymon Burek z Tygodnika Regionalnego Korso.

Cieszę się, że możemy się spotkać, zobaczyć i porozmawiać. To ważne, że diecezja zaprasza na spotkanie także media świeckie. My regularnie piszemy o tym co dzieje się w parafiach i diecezji. Moim zdaniem współpraca z diecezją jest na bardzo wysokim poziomie – dodaje.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż mówił, że dziennikarstwo mocno kształtuje różne obszary naszego życia. Jak dodał, zwłaszcza nowe media dają olbrzymie możliwości, stąd odpowiedzialność, aby kształtować społeczeństwa w wolności, w oparciu o prawdę – podkreślił biskup.

– Patrząc na układ dobowy, każdy z nas na około 5, 6 godzin wchodzi w relacje z mediami. Ich przekaz nas kształtuje na różnych poziomach. Za tym idą nasze działania, decyzje i wybory. Media mają ogromny wpływ na nasze życie. Dlatego tak ważna jest w nich prawda.

Z dziennikarzami spotkali się także ks. Michał Drożdż, prof. UPJPII w Krakowie, dziekan Wydziału Nauk Społecznych, delegat biskupa tarnowskiego ds. mediów, ks. Andrzej Turek, przewodniczący Komisji ds. Mediów i i rzecznik biskupa ks. Ryszard Nowak.

Podczas spotkania wystąpił zespół Promyczki Dobra z Nowego Sącza. Była to okazja, do wspólnego kolędowania.

Posłuchaj:
Katarzyna Antosz, Karolina Średnicka
Szymon Burek
bp Andrzej Jeż
Ewa Biedroń, Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Stach
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN