Bp Jeż: diecezja żyje pełnią życia w otwarciu na inne narody

21.10.2020

“Kościół, który daje, bardzo wiele otrzymuje” – mówi radiu RDN biskup tarnowski Andrzej Jeż z okazji Tygodnia Misyjnego. Kościół tarnowski jest mocno zaangażowany w działalność misyjną Kościoła, mamy prawe 60 misjonarzy diecezjalnych, którzy głoszą Ewangelię w 10 krajach świata na trzech kontynentach.

To powołanie w powołaniu – tak o misjonarzach mówił w audycji “W trosce o Kościół” biskup tarnowski Andrzej Jeż. – Wielokrotnie słyszę, że powinniśmy wysyłać mniej misjonarzy, bo w diecezji zaczyna brakować księży. Myślę, że otwierając się za misje, wiele otrzymujemy. Jestem przekonany ze wciąż utrzymująca się znacząca liczba powołanych do kapłaństwa to też zasługa tego dzielenia się. Ponadto wierni świeccy pogłębiają swoją świadomość misyjną. Diecezja żyje pełnią życia w otwarciu na inne narody i cały Kościół powszechny, a nie zamyka się egoistycznie w sobie – powiedział bp Jeż.

Aktualnie posługuje na misjach 1883 polskich misjonarzy i misjonarek. Na świecie pracuje 303 księży diecezjalnych, najwięcej jest ich z diecezji tarnowskiej.

Posłuchaj:
bp Andrzej Jeż
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Cebula
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN