Bp Jeż: – Jezus” – to dla nas pierwsze Słowo na Nowy Rok

01.01.2021

Biskup tarnowski Andrzej Jeż przewodniczył Mszy świętej w bazylice katedralnej w Tarnowie w Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

– „Jezus”, to pierwsze Słowo na Nowy Rok – mówił w homilii biskup. – To “Słowo, które stało się ciałem i zamieszkało wśród nas”; to Słowo, które daje nadzieję, wyzwala, zbawia, ukazuje sens i cel życia, a także podnosi na duchu, pokrzepia, umacnia i wlewa w nasze serca miłość.

Biskup Andrzej Jeż mówił, że panująca na świecie pandemia, a także inne choroby i kataklizmy przypominają o tym, jak kruche jest nasze doczesne życie. Wskazał, że naszą zasługą jest natomiast to, jak ten czas spożytkujemy i ile dobra zrobimy.

U początku Nowego Roku warto rozważać w świetle słowa Bożego to wszystko, co się wydarzyło w minionym roku, ale także spojrzeć z nadzieją w przyszłość, bo nadzieja toruje drogę do spełnienia się Bożych obietnic – dodawał ordynariusz diecezji tarnowskiej.

Biskup zachęcał także do noworocznych postanowień oraz do zadania sobie – na progu nowego roku – pytania, czy chcę podjąć wysiłek, aby być jeszcze lepszym katolikiem, matką, ojcem, mężem, żoną, kapłanem, siostrą zakonną? Czy pragnę być jeszcze lepszym niż dotychczas?

Posłuchaj:
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN