Bp Jeż: Przed nami dużo pracy, by ukazać młodym rzeczywisty obraz Kościoła i jego nauczanie

06.11.2020

– Niezależnie od kontekstów politycznych czy socjologicznych, Kościół będzie głosił prawdę o wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci – mówi radiu RDN biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Nawiązując do protestów, w których uczestniczą zwłaszcza młodzi, biskup zaznacza, że jest dużo do zrobienia, by ukazać im rzeczywisty obraz Kościoła i jego nauczanie.

– Te protesty odsłaniają też pewną słabość katechezy, bo ci młodzi ludzie przecież uczestniczyli w setkach godzin lekcji religii, gdzie można było nauczanie Kościoła także w tych zakresach mocniej uwypuklić. Gdy słyszę te zarzuty pod adresem Kościoła, które są wykrzykiwane przez młodych ludzi, to odnoszę wrażenie, że nie znają oni nauczania Kościoła. Wyzwaniem i zadaniem jest więc ukazanie rzeczywistego obrazu Kościoła i jego nauczania – dodaje.

Do protestów ulicznych doszło po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który za niezgodny z Konstytucją uznał przepis dopuszczający przerwanie ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu.

Cała rozmowa z biskupem Andrzejem Jeżem o protestach, aborcji, roli katechezy dostępna będzie w zakładce wiadomości-religia-rozmowa z biskupem.

Posłuchaj:
bp Andrzej Jeż
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN