Bp Jeż: Nasze życie ma sens, bo może toczyć się przy Chrystusie Zmartwychwstałym

04.04.2021

– Nasze życie ma sens, ma perspektywę, bo może toczyć się przy Chrystusie Zmartwychwstałym. Ci, którzy się Go chwytają, kroczą z Nim razem do pełni życia- powiedział biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Liturgia z tarnowskiej katedry była transmitowana w radiu RDN.

Podczas homilii biskup mówił także, że współczujemy tym, którzy oddalają się od Chrystusa.

Nie kocha się poszczególnych osób w Kościele, ale kocha się Chrystusa w Kościele i to jest najważniejsze. Żaden skandal, jeśli mocno kochamy Chrystusa, nie jest w stanie nas od Niego odłączyć. Będziemy zawsze biegnąć ku Niemu, chyba że usprawiedliwiamy swój styl życia, a wtedy wszyscy są winni – powiedział.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż mówił też, że chociaż świat nadal będzie pełen cierpienia i ludzkich dramatów, to jednak po zmartwychwstaniu Chrystusa ludzkość jest już inna – bo jest to ludzkość odkupiona.

– Jezus wskazał nam drogę, jak przejść przez najtrudniejsze doświadczenia życiowe i pokazał nam też cel, do którego zdążamy. To Chrystus jest owym Kamieniem, który odrzuciła przewrotność grzechu. Ale właśnie ten odrzucony Kamień przetacza się przez historię ludzkości i otwiera nam bramy życia. Także my, małe kamyki na tej ziemi dzięki wierze w Chrystusa zmartwychwstałego mamy poczucie sensu pośród różnych katastrof; sensu patrzenia dalej, sensu powiedzenia: „Spójrz, jest horyzont, jest życie, jest nadzieja, jest cel – a więc nie jesteśmy skazani na uwięzienie w nieszczęściach i problemach tego świata” – dodał Pasterz Kościoła tarnowskiego.

Ewa Biedroń, Foto. ks. Marian Kostrzewa/Portal Diecezji Tarnowskiej
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Janusz Chruślicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN