Bp Jeż zaprasza na Diecezjalne Święto Rodziny

12.06.2021

– Zapraszam Was do włączenia się w głoszenie Ewangelii rodziny poprzez przyjazd do Starego Sącza i zbudowanie wspólnoty modlitwy i radości” – napisał biskup tarnowski Andrzej Jeż w specjalnym komunikacie do wiernych. Będzie on czytany w niedzielę w kościołach.

Bp Andrzej Jeż podkreśla, że ważna jest kontynuacja spotkań przy Papieskim Ołtarzu. Jak dodaje mimo pandemii trwa formacja małżeństw i rodzin i jest coraz większe zapotrzebowanie, aby się spotkać.

– Chcemy zachować ciągłość. Rok temu też w kontekście pandemii te uroczystości miały miejsce. Dostrzegamy duże zapotrzebowanie na spotkania, rekolekcje, oazy. Ponadto chcą do nas przyjeżdżać rodziny z całej Polski ze względów walorów naszych miejsc, domów rekolekcyjnych. Jestem przekonany, że jest to pozytywny przejaw, prognostyk, który budzi w nas nadzieję – dodaje biskup.

– Przeżywając w całym Kościele powszechnym Rok św. Rodziny i Rok św. Józefa chcemy jeszcze głębiej odkryć znaczenie i piękno rodziny, pragnącej przeżywać codzienność razem z Bogiem i sobą nawzajem, jak Święta Rodzina – dodał biskup w komunikacie.

Diecezjalne Święto Rodziny będziemy przeżywać w całej diecezji 20 czerwca. Centralne obchody tego święta zgromadzą rodziny w Starym Sączu, gdzie na Ołtarzu Papieskim będzie sprawowana o godz. 11.00 uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Będzie ona transmitowana przez radio RDN.

O 13.00 rozpocznie się natomiast koncert Kapeli ‘Folkowni’.

Posłuchaj:
Bp Andrzej Jeż
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN