bp Leszek Leszkiewicz: – Miejcie odwagę, by pokazać, że jesteście dumni z tego, że wierzycie [ZDJĘCIA]

01.03.2021

Mówił do młodych, bp Leszek Leszkiewicz podczas spotkania zorganizowanego przez duszpasterstwo Sącz Boga z cyklu Światłość w Ciemności.

Biskup zachęcał młodych, żeby dbali o własny rozwój, zadawali pytania i byli ciekawi odpowiedzi od Boga na swoje problemy.

W trakcie spotkania, które miało tłumaczyć znaczenie roztropności, biskup podkreślał, jak ważna jest rozmowa z bliskimi o wierze, problemach i pytaniach jakie młodzi noszą w sercu.

– Myślę, że w naszym chrześcijańskim życiu dzisiaj jest to bardzo potrzebne, żebyśmy rozmawiali o artykułach naszej wiary. Bo bardzo często przyzwyczajamy się do tego, że tak jest, tak zawsze było i stajemy się biernymi uczestnikami życia religijnego. Jesteśmy teraz w czasie synodu. Jeśli ten Kościół ma być żywy, ma nabrać nowego dynamizmu, to potrzebne jest to abyśmy stawiali pytani, szukali odpowiedzi i rozmawiali na temat naszych przemyśleń – tłumaczy biskup.

Bp Leszek Leszkiewicz nawiązał w ten sposób do wczorajszej Ewangelii, która mówiła o przemienieniu Jezusa na górze Tabor. – Bóg ukazał w Jezusie swoje bóstwo, a później pozwolił aby jego uczniowie dyskutowali o tym między sobą – dodał biskup.

Duszpasterstwo Sącz Boga nowenną i Mszą św. odprawioną w niedzielny (28.02) wieczór w parafii Jan Pawła II w Nowym Sączu zapoczątkowało cykl spotkań.

– Chcemy zapoczątkować we wszystkich parafiach naszego miasta, jako organizacja religijna Sącz Boga, jako ludzie młodzi, którzy chcą Bogiem dzielić się z innymi, właśnie taką formę modlitw. Żeby w formie nowenny zanosić Bogu wszystkie potrzeby i troski, które oni również dźwigają w sercach – mówi ks. Andrzej Szaraj, okręgowy duszpasterz młodzieży okręg Nowy Sącz.

Młodzi, którzy działają w grupie Sącz Boga postanowili, by na początek myślą przewodnią każdego ze spotkań były cnoty kardynalne. Na razie poznali roztropność, przy kolejnych spotkaniach rozważać będą sprawiedliwość, umiarkowanie i męstwo.

Posłuchaj:
bp Leszek Leszkiewicz
ks. Andrzej Szaraj
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Janusz Kwaśniak
play
Słowo za słowo (NS) - Ludomir Handzel
play
Rozmowa sponsorowana - Zespół Szkół w Starym Sączu
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN