Bp Leszkiewicz: – Daliśmy się zwieść złemu duchowi i uwierzyliśmy, że jesteśmy samowystarczalni

04.11.2020

W Bazylice Katedralnej w Tarnowie modlono się za zmarłych pasterzy diecezji tarnowskiej. Mszy św. przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Homilię wygłosił bp Leszek Leszkiewicz.

Ludzie na różny sposób pokazują, że nie potrzebują dziś autorytetu – mówił w kazaniu biskup. – Dotyczy to także, i jest to szczególnie bolesne, naszego życia religijnego. Zdarza się, że ludzie bardzo wykształceni, ale też ludzi pobożni, którzy codzienni odmawiają Różaniec, niejedną litanię w tym życiu, które toczy się w ich duszy mają swoje wskazania.

Biskup Leszkiewicz w kazaniu wskazywał także na postawę biskupów tarnowskich, którzy – jak mówił – odkryli obecność Pana Boga i jego drogę obrali. – Czy pamiętamy o wdzięczności tym, którzy przekazali nam wiarę? – pytał biskup Leszkiewicz.

– Chciejmy popatrzeć na to wielkie wydarzenie, które dotyka naszego Kościoła jako na kolejny krok, do którego jesteśmy zdolni dlatego, że wcześniej byli tacy, którzy prowadzili nas drogami codziennego życia ku spotkaniu z Panem Bogiem. Ta nasza wdzięczność tym, którzy prowadzili naszych przodków i nas samych niech polega na tym, że rzeczywiście angażujemy się życie Kościoła.

Przez cały listopad otwarta będzie krypta biskupów tarnowskich, przy grobach których można uzyskiwać odpusty zupełne za zmarłych.

Posłuchaj:
bp Leszek Leszkiewicz
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) -Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN