Bp Mirosław Gucwa o sytuacji w Republice Środkowoafrykańskiej: jest spokojniej, dziękujemy za modlitwę

25.02.2021

W Republice Środkowoafrykańskiej sytuacja się poprawiła, jest spokojniej – mówi radiu RDN bp Mirosław Gucwa. Do zamieszek dochodziło w trakcie i po wyborach prezydenckich.

M.in. w Bouar rebelianci opuścili miasto a rodziny, które chroniły się w kościołach i domach parafialnych mogły wrócić do swoich domów.

Jak informuje bp Gucwa pozostały tylko niewielkie grupy.

W najtrudniejszym momencie było ponad 700 tysięcy osób, które schroniły się w kilku ośrodkach katolickich. Teraz pozostało ok. tysiąca osób, więc większość mogła wrócić do domów. Jest to też owoc modlitwy, duchowych ofiar przyjaciół misji, wiernych diecezji tarnowskiej i za tę pomoc jestem bardzo wdzięczny – dodaje.

Bp Mirosław Gucwa cieszy się z nawrócenia jednego bojownika.

– Otrzymałem opis wydarzenia ze szpitala, który znajduje się ponad 60 km od Bouar. Jeden z rebeliantów przeżył w szpitalu moment nawrócenia, dzięki obecności kapłana, rozmowie i też dzięki modlitwie wielu osób – podkreśla.

Bp Mirosław Gucwa pochodzący z diecezji tarnowskiej nadal apeluje o modlitwę w intencji pokoju w Republice Środkowoafrykańskiej i o przemianę serc rebeliantów.

Dodajmy, że w najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. To okazja do modlitwy i wsparcia misji. Zbiórka będzie prowadzona do puszek.

Posłuchaj:
bp Mirosław Gucwa
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN