Brzeski Wieczór Kolędowy

27.01.2021

W niedzielę o godzinie 17.00 w kościele św. Jakuba w Brzesku zabrzmią kolędy. Wystąpią zwycięzcy XVI Konkursu Kolęd i Pastorałek o Muszlę św. Jakuba.

Uczestników było ponad stu. To zespoły i soliści z powiatu brzeskiego. Jury pod przewodnictwem Beaty Bednarz oceniło prawie 50 regulaminowych nagrań z kolędami.

Konkurs zorganizowano w nieco innej formule. Cieszył się on dużym zainteresowaniem uczestników – mówi ks. Marcin Gazda, dyrektor konkursu. – Cieszymy się, że w każdej kategorii otrzymaliśmy zgłoszenie. W ubiegłą niedzielę zakończył się ostatni zdalny etap tego konkursu. Poznaliśmy zwycięzców, oczywiście bez podania miejsc. Natomiast w najbliższą niedzielę w sanktuarium św. Jakuba będzie miał miejsce Brzeski Wieczór Kolędowy. Finaliści zostaną nagrodzeni, a zwycięzcy poszczególnych kategorii zaprezentują swoje utwory. Zaszczycą nas swoją obecnością członkowie komisji konkursowej, którzy zaprezentują także kilka utworów – dodaje.

To wydarzenie będzie transmitowane przez telewizję STARnowa TV, stronę internetową i Facebooka parafii św. Jakuba w Brzesku.

Posłuchaj:
ks. Marcin Gazda
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN