To był wieczór pełen radosnych wspomnień i wzruszeń [ZDJĘCIA]

09.05.2018

W Dębicy odbyła się Wieczornica poświęcona zmarłemu dwa lata temu ks. Stanisławowi Fiołkowi, długoletniemu proboszczowi parafii św. Jadwigi.

Siostra zmarłego kapłana, Maria Fiołek powiedziała, że jest wdzięczna za pamięć o jej bracie. – Jest to dla nas duże przeżycie i wzruszenie. To był nasz brat, bardzo nam bliski. Cieszymy się, że Dębica pamięta, parafia pamięta o nim – dodaje.

Ks. Fiołka wspominali też Wirginia Lis, wieloletnia członkini rady parafialnej oraz obecny proboszcz parafii św. Jadwigi, ks. Ryszard Piasecki. – Ks. Fiołek, był człowiekiem wysokiej kultury, głębokiej wiary. Traktował bardzo poważnie swoją rolę proboszcza, to też przychodzili do niego ludzie z różnymi problemami – wspomina swojego poprzednika ks. Ryszard Piasecki, proboszcz parafii św. Jadwigi. Z kolei Wirginia Lis wieloletnia członkini rady parafialnej zwracała uwagę, że mówiąc o ks. Prałacie to mówić o pokorze, o cierpliwości, o mądrości, o dobrym pasterzu i ludzkiej przyjaźni .

W czasie spotkania odbyła się promocja albumu “Strudzony Pielgrzym”, wydawnictwo poświęcone pamięci ks. Stanisława Fiołka. Autorem albumu jest Andrzej Kaput, organista z parafii św. Jadwigi.

Ilustracje stanowią zdjęcia polskich Tatr Zbigniewa Drzymały.

 

Posłuchaj:
Maria Fiołek
Ks. Ryszard Piasecki i Wirginia Lis
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) -Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN