Była wspólna modlitwa i integracja. Diecezjalne ŚDM za nami [ZDJĘCIA]

20.11.2021

Nie jak dotychczas w Niedzielę Palmową, a w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata odbywają się obchody Światowego Dnia Młodzieży na szczeblu diecezjalnym.

Młodzi z Diecezji Tarnowskiej świętowali już w sobotę. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa jakie Jezus skierował do świętego Pawła ‘Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś’.

– Jezus Chrystus zachęca, żebyśmy wyruszyli z nim w drogę – mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż.

– Zachęta skierowana do Świętego Pawła pod Damaszkiem jest skierowana do nas, wszystkich Chrześcijan, abyśmy w Chrystusie powstali, obudzili się i wyruszyli razem z Nim w drogę. Mamy kierunek, mamy punkt A i punkt B. To jest dla nas ważne, a szczególnie dla młodzieży w świecie, gdzie nie mamy punktów odniesienia w naszej codziennej drodze życiowej. Tutaj nam Chrystus ten cel wyznacza, to jest Jego Królestwo, które dzieje się tu w Kościele.

Oprócz uroczystości w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie młodzież łączyła się online z innymi okręgami z Diecezji Tarnowskiej.

– Atmosfera jest tutaj niepowtarzalna – mówili młodzi z diecezji i podkreślali, że przyszli tutaj, aby poczuć się wspólnotą.

– Przede wszystkim atmosfera i to że jest tak dużo atmosfera i to że jest tak dużo piosenek, śpiewamy, tańczymy i łączymy się z innymi tą modlitwą i dajemy innym tą atmosferę i przekazujemy Jezusa innym – Oczekuję takiej jedności wspólnotowej, bycia razem z innymi i dzielenia się wiarą – Chciałbym swoją wiarę jeszcze pogłębić, wiem, że nigdy nie będzie idealna, ale chciałbym się piąć w szczebelkach wiary, bo wiem że z taką chęcią i zaangażowaniem można dojść do fajnych efektów.

Po modlitwie młodzi ludzie mieli okazję do wspólnej integracji w salkach.

Następne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w sierpniu 2023 roku w Lizbonie.

Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Anna Czech (M)
play
Słowo za słowo (NS) - Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN