Caritas Diecezji Tarnowskiej pomoże mieszkańcom wsi Jodłówka – Wałki

14.08.2019

Kilka dni temu nad miejscowością przeszła trąba powietrzna, która uszkodziła i zerwała dachy na kilkunastu budynkach. Poszkodowani mieszkańcy mogą składać wnioski do diecezjalnej Caritas.

Będą one bardzo szybko rozpatrzone – deklaruje dyrektor, ks. Zbigniew Pietruszka.

Jeżeli wniosek wpłynie do Caritas to postaramy się w ciągu jednego dnia, góra dwóch dni rozpatrzyć go i podjąć decyzję. Byłem na miejscu, widziałem jakie są straty, spotkaliśmy się także z księdzem proboszczem. Trudno powiedzieć dziś o kwotach jakie zostaną przyznane, bo zależy to od wielkości szkody. Zwracamy także uwagę na dochód rodziny – dodaje.

W tym roku mieszkańcy również innych miejscowości musieli remontować swoje domy.

Caritas pomogła także poszkodowanym, którym w marcu wichura zniszczyła dachy na budynkach mieszkalnych. Organizacja wsparła w sumie 73 rodziny.

Na odbudowę dachów przeznaczono przeszło 370 tys. zł.

Natomiast przed wakacjami wielka woda wyrządziła duże straty w regionie. Zalane zostały m.in. domy. Caritas pomogła blisko 40 rodzinom i przeznaczyła na ten cel ponad 82 tys. zł. Powodzianie dzięki tej dotacji mogli kupić m.in. panele, płytki, farby a także pralki, lodówki, czy meble.

Łącznie na pomoc osobom poszkodowanym przez ulewy i wichury Caritas Diecezji Tarnowskiej przekazała już prawie pół miliona złotych.

Pieniądze pochodziły ze zbiórek diecezjalnych przeprowadzonych w Środę Popielcową i w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

Posłuchaj:
ks. Zbigniew Pietruszka
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN