Caritas spieszy z pomocą osobom poszkodowanym przez wielką wodę

24.06.2020

Caritas Diecezji Tarnowskiej pomoże potrzebującym, którym woda zalała domy. Poszkodowani powinni kontaktować się z proboszczami. Największe straty są w powiatach bocheńskim i limanowskim.

Pomoc jest skierowana do osób, którym woda zalała domy – mówi dyrektor Caritas ks. Zbigniew Pietruszka.

Są już pierwsze prośby o pomoc, ale nie jesteśmy teraz w stanie określić ile domów zostało podtopionych i zniszczonych. Prawdopodobnie w skali diecezji będzie ich kilkadziesiąt – dodaje.

Najwyższa kwota udzielonej pomocy może wynieść 3 tys. zł. i będzie uzależniona od poniesionych strat oraz wysokości dochodu na osobę.

– Przyznaną kwotę można będzie przeznaczyć na zakup materiałów budowlanych i wykończeniowych związanych z remontem domu, na zakup zniszczonych mebli oraz dużego zniszczonego przez wodę sprzętu AGD – pralka, lodówka, kuchenka gazowa.

Próg dochodowy na jedną osobę wynosi półtora tysiąca zł netto.

Pomoc będzie przyznawana na podstawie złożonego w biurze Caritas wypełnionego wniosku. Musi on być podpisany przez księdza proboszcza.

Istnieje także możliwość wypożyczenia sprzętu osuszającego domy. Zainteresowani powinni zgłosić się do swojego księdza proboszcza.

Posłuchaj:
ks. Zbigniew Pietruszka
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Bogdan Łęczycki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN