Centralne uroczystości limanowskiego odpustu z mocnym akcentem na Eucharystię

19.09.2021

“Matko Kościoła, prowadź nas na spotkanie z Jezusem w Eucharystii” – pod takim hasłem odbywały się w Limanowej uroczystości centralne odpustu ku czci Matki Boskiej Bolesnej. Mszy świętej w niedzielę (19.09) przewodniczył kardynał Gerhard Ludwig Müller, pracujący w Watykanie.

Niemiecki kapłan miał przyjechać na odpust już rok temu, ale przeszkodziła mu w tym pandemia. Podczas kazania kardynał mówił dużo o roli Eucharystii. Podkreślił, że dzięki niej możemy spotkać się z Chrystusem.

Żywy, zmartwychwstały Chrystus dalej żyje prawdziwie i realnie obecny pośród nas dzięki tajemniczej przemianie, którą Kościół nazywa przeistoczeniem lub konsekracją – mówił kardynał Gerhard Ludwig Müller.

Wierni zgromadzeni w limanowskim sanktuarium mogli też usłyszeć o roli Maryi w wydarzeniu Eucharystii. – Będąc matką Słowa wcielonego, pozostając przez całe życie ściśle związaną z Eucharystią, Maryja prowadzi człowieka do Najświętszego Sakramentu. Nie zasłania Go, ale właśnie na Niego wskazuje – wyjaśnił kaznodzieja.

Niedzielną sumę odpustową koncelebrował między innymi biskup Artur Ważny oraz dyrektor radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, ks. Jan Bartoszek.

Na Mszy świętej pojawiły się delegacje z wieńcami dożynkowymi, a wierni dziękowali Bogu za zbiory.

 

Odpust ku czci Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej potrwa do środy (22.09). Szczegółowy plan uroczystości znajdziecie poniżej (w galerii).

Dodajmy, że w tym roku jest 100. rocznica konsekracji kościoła w Limanowej, 55. rocznica koronacji cudownej figury Matki Boskiej Bolesnej oraz 30. rocznica wyniesienia kościoła przy rynku w Limanowej do godności bazyliki mniejszej.

 

Posłuchaj:
kardynał Gerhard Ludwig Müller
Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN