Chcą podbić TikTok dla Jezusa

08.04.2021

Dwoje młodych ludzi z tarnowskiej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa postanowiło ewangelizować w sieci. Wybrali modne ostatnio wśród młodzieży, stosunkowo młode medium społecznościowe – TikTok oraz Instagram.

Gabrysia Walaszek i Robert Wolak podkreślają, że zależy im na wyrazistym przekazie, bo jak przyznają, wśród ich rówieśników przyznawanie się do wiary jest co najmniej ‘niemodne’.

– Nagrywanie tiktoków zaczęło się z nudy. – Przy parafii sprzedawaliśmy zdrapki wielkopostne, zaczęło nam się nudzić, więc stwierdziliśmy, że coś nagramy. Filmiki na TikToku są kilkunastominutowe, więc możemy je szybko dodawać i może tych tiktoków być więcej. – Zresztą nie ograniczamy się tylko do TikToka, bo jak zobaczyliśmy, że to się ludziom podoba, to zrobiliśmy również swojego wspólnego Instagrama pod ta samą nazwą: “Rozmodleni”. – Naszym celem, oprócz ewangelizacji, jest pokazanie, że Kościół, mimo swoich wad, ma też sporo zalet.

Filmiki Gabrysi i Roberta nie tylko ewangelizują; mają też wartość informacyjną, można na nich zobaczyć m.in. zakrystię, czy dowiedzieć się na czym dokładnie polega służba przy ołtarzu.

Ewangelizacyjne filmiki można znaleźć na profilu “Rozmodleni” na Tiktoku i Instagramie oraz na stronie FB parafii.

Posłuchaj:
Gabrysia Walaszek i Robert Wolak
Wydawca, Maria Polaczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Stach
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN