Chcą zaprzyjaźnić się z Duchem świętym [ZDJĘCIA]

21.09.2019

Dzieci, młodzież i dorośli z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku rozpoczęli nowy rok formacyjny.

Zaprzyjaźnij się z Duchem Świętym – to hasło Brzeskich Wieczorów Uwielbienia, które odbywają się w każdy trzeci piątek miesiąca.

Wydarzenie organizowane jest już od trzech lat. – Światowe Dni Młodzieży w Krakowie były motorem dla pomysłodawcy, czyli ks. proboszcza – mówi wikariusz brzeskiej parafii ks. Sylwester Pustułka.

W każdy trzeci piątek mamy taki wieczór, który rozpoczynamy Mszą św. z kazaniem. Potem jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i ta adoracja trwa do północy – w ciszy.  Na początku jednak jest wieczór uwielbienia. W tym roku postanowiliśmy, że oprzemy się na owocach Ducha świętego. Będziemy się modlić o te owoce, uczyć się je rozpoznawać we własnym życiu. Będziemy także prosić o nie Ducha św.. To wszystko w trakcie modlitwy, śpiewu i wielbienia.

– To nie jest już tylko wydarzenie, ale także wspólnota – twierdzi Monika Nowicka. – Jest to już jakiś rodzaj wspólnoty, bo oprócz tego, że przygotowujemy ten wieczór uwielbienia, to nasze spotkanie nie kończy się na próbach. Jest to także formacja, ponieważ na każdej próbie rozważamy Pismo Święte, modlimy się wspólnie, ale jest też czas na wspólną rozrywkę. Przez to, że zachęcamy młodych ludzi, oni też zapraszają swoich kolegów i koleżanki do tego, aby tu przybyli – dodaje.

Organizatorzy zapraszają osoby chętne, które chciałyby włączyć się w przygotowanie wydarzenia. Szczegóły i kontakt znajdziecie na ich Facebook’owym profilu Brzeskie Wieczory Uwielbienia.

Posłuchaj:
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN