Chodź i zobacz – Dyrektor Radia RDN przypomina papieskie przesłanie do ludzi mediów

18.09.2021

Papież Franciszek zachęca ludzi mediów do ‘pójścia i zobaczenia’ – mówi ks. dr hab. Jan Bartoszek,

W orędziu z okazji 55. Dnia Środków Społecznego Przekazu, papież napisał, że aby komunikować, trzeba spotykać osoby tam, gdzie są i takie, jakimi są – przypomina dyrektor RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Papież zwraca uwagę na to, że wiele informacji tworzonych jest w redakcjach, bez wychodzenia na ulice. Ojciec Święty używa nawet obrazowego określenia ‘bez zdzierania butów” a co za tym idzie bez wchodzenia w relacje. Wiemy dobrze, że bez spotkania z ludźmi stajemy się tylko widzami z zewnątrz, a materiał pozostaje pozbawiony głębi. Hasło ‘Chodź i zobacz” jest najprostszym sposobem, aby poznać rzeczywistość – dodaje ks. Jan Bartoszek.

Pracownicy radia RDN starają się być w miejscach, gdzie dzieje się coś ważnego i ciekawego – podkreśla dyrektor diecezjalnej rozgłośni.

To hasło ‘Chodź i zobacz” realizujemy w wieloraki sposób. Jesteśmy na miejscu wozem transmisyjnym, tam gdzie dzieje się coś ważnego dla regionu i nadajemy program na żywo. Także nasi reporterzy starają się docierać do wydarzeń, które są zgłaszane przez naszych słuchaczy. Odpowiadamy na mnóstwo kierowanych do redakcji zaproszeń, obejmujemy patronatem radiowym i obsługą reporterską wydarzenia w regionie – dodaje.

55. Dzień Środków Społecznego Przekazu będziemy obchodzić w Polsce w niedzielę, 19 września.

Orędzia papieskie na ten dzień publikowane są 24 stycznia, we wspomnienie Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy.

Posłuchaj:
Ks. Jan Bartoszek
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Sylwester Brzeźny
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN