CUDowny prezent urodzinowy [ZDJĘCIA]

02.08.2019

Dziś, w 121. rocznicę urodzin bł. Karoliny przy sarkofagu męczennicy gromadzili się młodzi z Polski i z zagranicy. To uczestnicy Miasteczko Modlitewnego, tygodniowych rekolekcji, które odbywały się w Zabawie.

Od kilku dni młodzi poznawali życie i przesłanie bł. Karoliny, uczestniczyli w Drodze Krzyżowej szlakiem jej męczeństwa w Wał – Rudzie.

Magdalena Nowak mówi radiu RDN, że bł. Karolina cały czas towarzyszy jej w życiu.

Dzięki bł. Karolinie odkryłam prawdziwą siebie. Nie zakładam na siebie maski, staje w prawdzie taka jaka jestem. Dzięki bliższemu poznaniu Karoliny spełniło się moje marzenie. Ona nauczała dzieci pod gruszą, a ja także uczę w szkole i jestem katechetką. To dla mnie niesamowita ewangelizacja dzięki Karolinie – dodaje

Mszy urodzinowej i kończącej 10. Miasteczko Modlitewne przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Narodziny bł. Karoliny wprowadzają nas w przestrzeń miłości Boga i drugiego człowieka – młodego człowieka, który jest na etapie ustawicznego rodzenia, ponieważ kształtują się postawy, tworzy się jego historia, wyznaczają się nowe kierunki jego życia. Mam nadzieję, że młodzi, tak jak bł. Karolina odczytają obecność Chrystusa w ich życiu – mówi radiu RDN bp Jeż.

W dniu urodzin Karoliny spełniają się prorocze słowa ks. abpa Ablewicza z 10 czerwca 1987 roku – mówi ks. Zbigniew Szostak, kustosz Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. – Przyjechał wtedy do Zabawy, aby inaugurować kult. Wtedy m.in. powiedział: Wasza parafię spotkało wielkie wyróżnienie. Jest głośno o was w całym świecie. Pamiętajcie, gdzie jest wyróżnienie, tam jest odpowiedzialność. Jesteście szczególnie odpowiedzialni za chwałę tej waszej rodaczki, której relikwie tutaj pod tym ołtarzem spoczywają.

Jak dodaje ksiądz kustosz, wiele znaków świadczy o tym, że czas kanonizacji bł. Karoliny bardzo się zbliża. W ostatnim czasie do kancelarii zabawskiej parafii zgłaszają się kolejne osoby, które doświadczyły łaski uzdrowienia za wstawiennictwem bł. Karoliny.

Na urodziny Karoliny przychodzi jednoznaczny znak – do Zabawy przyjeżdża rodzina z Białegostoku, która chce podziękować za łaskę uzdrowienia, oni twierdzą – cudu, za wstawiennictwem Karoliny. Córka, która miała 1% szans na przeżycie – żyje. Matka wbrew lekarzom nie zgadza się na usunięcia oka dziewczyny. Po tym jak zawierzyła życie dziecka bł. Karoliny, lekarze rozkładali ręce ze zdziwienia. Oko zostało uzdrowione. Dziewczyna zaczyna widzieć, mimo że lekarze twierdzili, że to oko widzieć nigdy nie będzie.

Po zebraniu dokumentacji, wydarzenie to będzie zawarte w procesie kanonizacyjnym błogosławionej męczennicy.

Bł. Karolina Kózkówna urodziła się 2 sierpnia 1898 r. w podtarnowskiej wsi Wał-Ruda. Mimo młodego wieku prowadziła aktywne działania na rzecz społeczności lokalnej. Była animatorką i liderką życia religijnego.

Zginęła heroicznie, broniąc swej godności i honoru 18 listopada 1914 r., gdy została zaatakowana przez rosyjskiego żołnierza, który w bestialski sposób ją zamordował. Jan Paweł II beatyfikował Karolinę Kózkównę 10 czerwca 1987 r. w Tarnowie.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN