Członkowie KDN: – Takich rekolekcji nigdzie wcześniej nie przeżyliśmy!

14.04.2019

Zamiast ozdobionych dziesiątkami kwiatów palm, wzięli do rąk zwykłe zielone gałązki, by pójść w procesji do Ołtarza Papieskiego. Członkowie Klubu Dobrze Nastawionych radia RDN właśnie tak w Starym Sączu świętowali Niedziele Palmową. Był to też jeden z końcowych elementów odbywających się tu rekolekcji wielkopostnych organizowanych przez radio RDN. Rekolekcjonistą był dyrektor naszej rozgłośni ks. Piotr Adamczyk.

Jeżdżę na wiele rekolekcji między innymi do Gródka nad Dunajcem, ale takich jak tutaj nigdy nie przeżyłam – mówi jedna z klubowiczek. – Jestem mile zaskoczony. Z żoną i przyjaciółmi przyjechaliśmy tu z sąsiedniej diecezji rzeszowskiej, a to dlatego, że radio RDN także tam słychać. Jesteśmy bardzo zadowoleni bo duchowo przeżyliśmy te rekolekcje  i myślę, że nie jest to nasz ostatni raz tutaj – dodał nasz słuchacz.

Członkom KDN spodobały się też różne formy jakimi mogli się tu modlić i umacniać swoja wiarę. Od konferencji, przez projekcje filmu o św. Maksymilianie, który był patronem tegorocznego spotkania, przez nabożeństwo róż różańcowych i wizytę w klasztorze sióstr Klarysek, po drogę krzyżową i całonocną adorację. Jak się okazało czasami motywacji do działania może dodać też cytat przeczytany na papierku po krówce.

Kolejne takie spotkanie odbędzie się dopiero za rok.

Przez osiem lat prowadziłem różne rekolekcję, natomiast przyjechali tu niesamowicie otarci ludzie. Przyjechali bo chcieli – mówi ks. Piotr Adamczyk. – Radio jest na tyle absorbujące, że tylko raz w roku będziemy wyjeżdżać na takie rekolekcję. Być może ks. Paweł i ks. Marcin w innych okresach roku podejmą też takie dzieło w innych okresach roku – prognozuję dyrektor RDN.

Już wiadomo jednak, że za rok w piątek przed Palmową Niedzielą, czyli w dniu rozpoczęcia rekolekcji, uczestnikom towarzyszyć będzie postać św. Jana Pawła II.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo(NS) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN