Pod czujnym okiem ks. Krzysztofa Orła rusza Duszpasterstwo Pielgrzymkowo – Turystyczne

13.09.2017

Rusza Duszpasterstwo Pielgrzymkowo – Turystyczne Iter. Kieruje nim wieloletni wicedyrektor radia RDN, ks. Krzysztof Orzeł, który odprawił właśnie i pobłogosławił pierwszą zagraniczną wycieczkę.

Grupa udała się na 12 dni do Santiago de Compostela, z takim pięciodniowym przejściem szlakiem św. Jakuba – mówi ks. Orzeł.

Pielgrzymi nie tylko z diecezji tarnowskiej, ale i z całej Polski podążają szlakiem znanych na świecie sanktuariów i objawień maryjnych. Jest też logo Duszpasterstwa, które kolorami nawiązuje do obchodzonego właśnie roku duszpasterskiego – Idźcie i głoście. Jest specjalna pieczęć oraz… mocne nawiązanie do radia RDN, w którym ksiądz Krzysztof Orzeł spędził ostatnie 8 lat życia.

– To wszystko, co wiąże się z Iterem, jednak wypływa z RDN, bo to w nim się własnie wszystko rodziło i dojrzewało. Z tego powodu ostatnia literka R, jest literką nawiązującą do nazwy radia – tłumaczy ks. Krzysztof Orzeł.

W logo Duszpasterstwa dominują ciepłe kolory, ale jest też lazur, który ma się kojarzyć z wybrzeżem, czyli z wyjazdami. Są także symbol drogi i znacznik podobny do tego, który lokalizuje dany punkt w popularnych mapach Google.

Biuro Duszpasterstwa Pielgrzymkowo – Turystycznego Iter jest przygotowywane. Trwają prace remontowe przy ul. Urszulańskiej 9. To tuż obok sklepu – Radiowe Dzieło Miłosierdzia.

Posłuchaj:
Ks. Krzysztof Orzeł
Ks. Krzysztof Orzeł
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN