Czy różaniec to męska modlitwa?

08.10.2021

‘Mężczyzna, który nie boi się pokazać, że się modli, stanowi dla rodziny podstawę, by wzrastać w wierze’ – podkreślają goście audycji Rozgryźć Kościół.

Łukasz Świątek i Jan Rybak ze wspólnoty Męski Różaniec opowiadali w radiu RDN o sile modlitwy różańcowej, która jednoczy rodziny.

– Przez modlitwę rodzina się integruje ze sobą. Tworzą się jeszcze większe więzi. To jest bardzo potrzebne we współczesnym świecie, gdzie napotykamy wiele niebezpieczeństw, zagrożeń. To jest podstawa, którą powinniśmy pielęgnować i pokazywać innym mężczyznom, że tą drogą powinniśmy kroczyć – mówi Łukasz Świątek. – Chcemy odkłamać takie podejście, że modlitwa mężczyzn powinna być skryta, prywatna. Przecież w rodzinach dzieci uczą się przez naśladowanie. Chcemy to także pokazać publicznie, dlatego organizujemy procesje z figurą Matki Bożej Fatimskiej z kościoła św. Rodziny do katedry – dodaje Jan Rybak.

Wspólnota Męski Różaniec działa przy parafii św. Rodziny w Tarnowie. Liczy ok. 50 osób. To panowie w wieku od 18 do 80 lat. Chętni mogą dołączyć.

Mężczyźni mają swoje nabożeństwo w pierwsze soboty miesiąca o 8.00 w kościele księży misjonarzy w Tarnowie.

Mężczyźni z tej grupy odmawiają różaniec także w radiu RDN w każdą środę o 19.00.

 

Posłuchaj:
Łukasz Świątek i Jan Rybak
Ewa Biedroń, fot. zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN