Czy w tym roku będzie kolęda? Jest zarządzenie Biskupa Tarnowskiego

01.12.2021

Księża odwiedzą po kolędzie swoich parafian, jeśli wierni o to poproszą. Biskup tarnowski Andrzej Jeż wydał zarządzenie dotyczące wizyty duszpasterskiej w diecezji tarnowskiej. W związku z panującą pandemią oraz w trosce o zdrowie wiernych i księży, w tym roku duszpasterskim kolęda powinna przybrać jedną z trzech form z zachowaniem obowiązujących norm sanitarnych.

Wybór formy wizyty duszpasterskiej księża proboszczowie mają przedyskutować z parafialną radą duszpasterską lub z parafialnym zespołem synodalnym.

– Księża odwiedzą domy wiernych, którzy wcześniej wyraźnie o to poproszą – mówi radiu RDN biskup tarnowski Andrzej Jeż.

– Jeżeli poszczególne rodziny będą chciałby zaprosić księdza, będą otwarte to warto iść w tym kierunku. Jest sporo tematów, które trzeba będzie omówić w domach, w rodzinach i nawiązać głębszą relację interpersonalną, która została zerwana m.in. przez pandemię – dodaje bp Jeż.

Drugą formą kolędy jest zaproszenie do kościoła na Mszę św. rodzin z poszczególnych rejonów parafii, tak jak to miało miejsce rok temu.

Trzecia możliwość to połączenie dwóch poprzednich form, czyli zorganizowanie Mszy św. dla rodzin z poszczególnych rejonów parafii, oraz udanie się do tych rodzin, które wyraźnie o to poproszą.

Ewa Biedroń, fot. archiwum / parafia Przecław
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN