Czy warto brać ślub?

10.09.2021

– Warto odpowiedzieć sobie co znaczy dla mnie wierność, miłość, uczciwość, że chcę być z tą osobą do końca życia – mówią Monika i Marcin Chochla, goście pierwszej audycji radia RDN ‘Recepta na miłość’.

Małżeństwo prowadzi kursy przedmałżeńskie, służy w poradni rodzinnej w Nowym Sączu. Para opowie słuchaczom radia RDN o wartości małżeństwa.

– Ta świadomość, że obydwoje chcemy być razem do końca życia i że obydwoje decydujemy się na to, że będziemy nad sobą pracować, zmieniać się dla siebie. To budzi duże poczucie bezpieczeństwa, pozwala mi zaufać, że jest ktoś obok mnie kto obiecuje być mi wierny i ja też chcę dochować tej wierności – mówi pani Monika.

– Każdy ma potrzebę przynależności, chęci bycia kochanym przez drugą osobę, bycia chcianym takim jakim jestem. Z tej perspektywy ślub jest wyznacznikiem i początkiem tej drogi – tak chcemy siebie do końca życia – powiedział Marcin Chochla.

Program ‘Recepta na miłość’ będzie można usłyszeć w radiu RDN w soboty o 16.00.

Audycje emitowane będą w ramach projektu ‘Rodzina w Centrum’ realizowanego przez Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA W Tarnowie. Projekt dofinansowany został w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej ‘Po pierwsze rodzina’ na 2021 rok.

Posłuchaj:
Monika i Marcin Chochla
Ewa Biedroń, fot. zdjęcie ilustracyjne, pixabay.com
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN