DA Tratwa zaprasza na… domówki u księdza

22.05.2020

Nie mogą spotykać się na żywo, więc wymyślili domówki u swojego duszpasterza. Oczywiście on-line.

„Domówki u księdza” to pomysł tarnowskiego Duszpasterstwa Akademickiego Tratwa na wirtualne spotkania formacyjne.

– Nikt chyba nie wyobrażał sobie, że kontakt ze znajomymi ze środowiska duszpasterstwa tak niespodziewanie się przerwie. Odczuwamy ogrom potrzeby kontaktu z poznanymi tutaj ludźmi, więc ruszyła nasza kreatywność. Wpadliśmy na pomysł domówek u księdza, gdzie poruszamy takie tematy, jak na spotkaniach tratwowych, z tym że w formie on-line – mówi Angelina Wójtowicz, pomysłodawczyni Domówek.

Na domówki zapraszani są znani duszpasterze i świeccy aktywnie działający w Kościele. W trakcie spotkań młodzi mają możliwość zadawania pytań zaproszonym gościom.

Miałem na wiosnę zaplanowanych kilka spotkań i rekolekcji z różnymi osobami i to wszystko musiało zostać odwołane, a w tym czasie trzeba również jakoś prowadzić duszpasterstwo – mówi duszpasterz akademicki, ks. Krzysztof Ciebień.

– Studenci posunęli mi taką bardzo studencką porę, godzinę 21.21, żeby było łatwo zapamiętać. Zastanawialiśmy się nad nazwą, tu również posunęli nazwę ‚Domówka u księdza’ – sam bym na to nie wpadł. I o tej porze, ci goście, którzy mogliby u nas wystąpić i coś powiedzieć, są dostępni. Generalnie staram się, żeby prowadzili to nasi studenci, ja tam raczej asystuję – rozdaję kawę.

Dotychczas Tratwowicze mieli okazję do wirtualnego spotkania między innymi z o. Ksawerym Knotzem OFMCap, duszpasterzem małżeństw i rodzin, Darkiem Malejonkiem, liderem zespołu Maleo Reggae Rockers, czy twórcami Katolickiego Radia Londyn.

Na ostatnim spotkaniu, organizowanym z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, gościem był ks. prałat Stefan Wylężek- Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, znający osobiście Papieża-Polaka.

Wszystkie transmisje zapowiadane są wcześniej na profilu społecznościowym DA Tratwa.

Posłuchaj:
Angelina Wójtowicz
ks. Krzysztof Ciebień
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN