Jak daleko jest z Bochni do Taizé? [ZDJĘCIA]

09.11.2019

W całym kraju trwają przygotowania do wydarzenia. Robią to także młodzi z Bochni. W ramach comiesięcznego spotkania „Chrystus w Solnym Mieście” odbyło się międzydekanalne czuwanie w duchu Taizé.

Zgromadziło ono prawie 300 osób. Młodzież spędziła piątkowy wieczór pod hasłem „Punkt honoru”.

Jak tłumaczy duszpasterz młodzieży i wikary parafii św. Mikołaja w Bochni, ks. Paweł Broński, to nawiązanie do Liturgii Słowa. – Czytamy, że św. Paweł obrał sobie za PUNKT HONORU głosić ewangelię Chrystusa tym, którzy jeszcze go nie znają. To jest nasze zadanie. Mamy mówić innym, że co miesiąc odbywają się takie spotkanie w Bochni. Można tu przez godzinę spędzić czas z Jezusem Eucharystycznym. Przyjść z tygodniowego zabiegania i się zatrzymać – mówi kapłan.

W klimat czuwania wprowadziła Agnieszka Katarzyńska, która opowiedziała o swoich przeżyciach z Taizé. Co roku w bocheńskiej parafii organizuje ona wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych. Sama była na nim już kilkanaście razy. – Warto tam jechać dlatego, że właśnie jest to spotkanie. To wydarzenie dla ludzi, którzy chcą się ze sobą spotkać, którzy chcą się wymienić swoimi doświadczeniami. Fenomenem jest to, że koło siebie jest wtedy nawet 40 tys. młodych ludzi. Oni nic o sobie nie wiedzą, są różni, z różnymi poglądami, często skrajnie odmiennymi, ale potrafią połączyć się na wspólnej modlitwie – mówi Agnieszka. – Tym razem do Taizé można pojechać jedynie w 4 godziny. Taizé jest w tym roku blisko – dodaje.

Spotkanie uświetniła wspólnota „Chrystus w Solnym Mieście”. To oni co miesiąc do bocheńskiej bazyliki św. Mikołaja zapraszają na adorację. Każdy uczestnik dostaję pamiątkę. Tym razem była to zakładka z datą grudniowego spotkania młodych.

W całej diecezji tarnowskiej trwają przygotowania do grudniowych wydarzeń we Wrocławiu. Od 5 października trwa peregrynacja kopii ikony krzyża z Taizé. W 11 okręgach duszpasterskich organizowane będą czuwania modlitewne.

Do 1 grudnia można zapisać się także na wyjazd u okręgowych duszpasterzy młodzieży. Szczegóły na www.mlodziez.diecezja.tarnow.pl

Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN