Jak dbać o wzajemne relacje?

22.03.2018

Co urzekającego jest w Wenus i co drzemie w Marsie? Co niepowtarzalnego wnosi do życia kobieta, a co mężczyzna? Te i inne tematy zdominowały Forum Młodzieżowe – Akademia Relacji w Tarnowie. To pomysł młodych ze Szkoły Szczepanika.

Warto organizować takie fora, właśnie po to, żeby budować taką więź przyjaźni między młodymi ludźmi. Mogą się dowiedzieć jakie uniwersalne cechy mogą w sobie znaleźć a jakich powinni się wyzbyć. – Relacje ludzkie najbardziej niszczy brak świadomości o tym jak różne rzeczy płeć przeciwna odbiera. To powoduje zaburzenie w komunikacji – mówią młodzi.

– Konflikty to kwestia temperamentu, wynikają one z naszej natury, ale też od naszych chęci, bądź ich braku – mówi Aneta Kuta, opiekun profilu psychologiczno-pedagogicznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika. – Czasami wystarczy po prostu odpuścić, przymknąć na coś oko, poczekać na następny dzień, bo czasami ktoś może mieć gorszy czas, każdemu z nas może się to zdarzyć – dodaje Aneta Kuta.

W Szkole Szczepanika przeprowadzono ankietę na temat oczekiwań współczesnej Ewy i Adama – dodaje Magdalena Zabiega, pedagog szkolny. – Przyglądaliśmy się jakie mamy wobec siebie oczekiwania, jakie są trudności, co zrywa relacje. Tak naprawdę podobne są te oczekiwania jeśli chodzi o budowanie relacji – zarówno panowie jak i panie wspominali, że egoizm, zdrada, brak komunikacji, niezrozumienie są tym czynnikiem – tłumaczy pedagog.

Punktem kulminacyjnym akademii była inscenizacja, w której wykorzystano “Pamiętniki Adama i Ewy” M. Twaina.

Posłuchaj:
Młodzież
Aneta Kuta
Magdalena Zabiega
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN