Dekanat Nowy Sącz – Centrum ma nowych lektorów [ZDJĘCIA]

23.11.2019

46 dotychczasowych ministrantów może od dziś nosić lektorskie komże. To jednak nie jedyny powód, dla którego uczestniczyli przez ostatnie miesiące w kursie przygotowującym ich do roli lektora. Jak podkreślają nowo ustanowieni lektorzy z Piątkowej, teraz mogą jeszcze bardziej służyć przy ołtarzu.

Możemy teraz czytać w kościele. Jesteśmy wyżsi rangą i możemy czytać Słowo Boże – mówi Karol. – Kursy trwały przez dwa miesiące, ale przygotowania do lektorstwa dłużej – dodał Przemek. – Uczuliśmy się jak stosować przerwy w trakcie czytania, ale też jak posługiwać przy ołtarzu – wymieniał Bartek.

Kursy lektorskie każdego roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Dla młodych chłopców jest to rodzaj służby i formacji charakteru. Ks. Jerzy Jurkiewicz dziekan Dekanatu Nowy Sącz Centrum zaznacza też role rodziców i ich zaangażowanie.

Wielkie uznanie dla rodziców, że pozwalają swoim synom, aby uczestniczyli jako ministranci w służbie Bogu, teraz jako lektorzy. Dla rodziców to również jest trud. Trzeba przypomnieć, że jest zbiórka czy służenie, ale również czasem jak zauważamy tutaj w Bazylice św. Małgorzaty rodzice przywożą swoich synów na służenie. Czasem o godzinie szóstej rano są już tutaj ministranci czy lektorzy – opowiada proboszcz.

Sam kurs lektorski trwa około dwa miesiące, ale jak podkreślają nowi lektorzy ich przygotowania trwały znacznie dłużej. W Bazylice św. Małgorzaty kurs lektorski odbywa się co roku jesienią.

Posłuchaj:
Lektorzy
ks. Jerzy Jurkiewicz
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN