Diecezja Tarnowska ma nowych księży [ZDJĘCIA]

26.05.2018

27 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie w tarnowskiej Katedrze. Do tego dnia przygotowywali się sześć lat w seminarium.

To lata formacji, nauki, praktyk, kursów duszpasterskich, a dla niektórych także misyjne staże. Sami młodzi kapłani mówią, że dla nich to wielkie wydarzenie. – To najszczęśliwszy dzień w moim życiu, na to się czekało przez te wszystkie lata i cieszy się człowiek, że w końcu może tak na całego oddać się Panu Jezusowi. – Jest to duża radość ponieważ wieńczymy sześć lat formacji. Jest to dzień, w którym spełniają się nasze marzenia. – Zrealizować głos, który usłyszałem od Pana Jezusa – “pójdź na mną”. Przez sześć lat formacji każdy z nas realizował te słowa, uczył się, słuchał głosu Pana Boga i to wszystko powoduje, że człowiek coraz głębiej wchodzi w relację z Chrystusem i ten dzień jest takim zwieńczeniem wszystkiego – mówią nowo wyświęceni.

Święceń udzielił diakonom biskup tarnowski Andrzej Jeż. W homilii mówił nowym kapłanom, by byli blisko ludzi, dawali im nadzieję i siłę. – Posługa kapłańska jest bardzo złożona, to jest obecność w świecie Boga, obecność w świecie człowieka, relacje w tysiącami różnych ludzi, katecheza, głoszenie Słowa Bożego, posługa w kancelarii. To jest ogrom różnych światów, w które wchodzi kapłan. Z jednej strony jest to może trudne i męczące, z drugiej bardzo fascynujące – dodaje.

Święcenia kapłańskie przypadły w Dniu Matki. – To dla nas piękny i wzruszający prezent – mówiły mamy wyświęconych księży. – To jest bardzo ładny prezent dla mamy. Przede wszystkim dziękuję Bogu, że dożyłam. Jest to dzień przepiękny, radosny, doczekaliśmy szczęśliwie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Przepiękny prezent z nieba na Dzień Matki, coś pięknego – dodają.

W niedzielę w rodzinnych parafiach neoprezbiterów odbędą się uroczyste prymicje. Nowo wyświęceni kapłani wkrótce dowiedzą się także o swoich pierwszych parafiach.

Posłuchaj:
Nowi kapłani
Biskup Andrzej Jeż
Mamy kapłanów
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Michał Koralik - 11.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN