Diecezja Tarnowska ma nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii

22.06.2019

139 nowych Szafarzy Eucharystii posłał bp Andrzej Jeż, podczas uroczystej Mszy Świętej, która odbyła się w kościele bł. Karoliny w Tarnowie.

Ta posługa to wielki zaszczyt, ale również wielkie zobowiązanie – mówią w rozmowie z RDN, Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii.

Dla mnie to jest wielkie wyróżnienie i wdzięczność parafian i chorych do których jeżdżę co niedzielę.Odczuwamy to jako wielki dar od Pana Boga, ta posługa daje się odczuć jako wielka lawina łask, która spływa na nas, na nasze rodziny, to się daje odczuć w życiu codziennym, zawodowym – mówią Bolesław Boczek i Wacław Hajduga z parafii Pleśna.

27 lat historii Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii w diecezji potwierdza słuszność ich obecności w życiu duchowym diecezji tarnowskiej – mówi bp Andrzej Jeż

Dostrzegamy, że są potrzebni nie tylko jeśli chodzi o zanoszenie Eucharystii chorym, głównie w niedzielę, niektórzy odwiedzają po kilkanaście domów, ale też są bardzo aktywni w życiu parafialnym, w liturgii i przede wszystkim w swoich rodzinach, swoich środowiskach – dodaje bp Andrzej Jeż

Obecnie w diecezji tarnowskiej posługuje ponad tysiąc Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii.

Posłuchaj:
Bolesław Boczek i Wacław Hajduga
bp Andrzej Jeż
Hubert Motyka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN