Diecezjalna Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa – transmisja w radiu RDN

17.09.2021

Będą modlić się o powołania kapłańskie i zakonne w miejscu formacji i nauki przyszłych duchownych. Pod hasłem ‘Boskie Serce Jezusa – źródłem kapłańskich powołań” odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Diecezjalny moderator Arcybractwa ks. Stanisław Łątka zaprasza do udziału delegacje poszczególnych oddziałów a także tych, którzy planują w swoich parafiach założyć taką wspólnotę.

– Modlimy się o to, żeby było coraz więcej ludzi, którzy swoje serce oddadzą Sercu Jezusowemu i tworzą wspólnotę, która wynagradza za wszystkie zniewagi. Szczególną intencją w tym roku jest modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Miejsce, w którym odbędzie się pielgrzymka skłania nas do tego, aby za wstawiennictwem bł. ks. Romana Sitki prosić o nowe powołania – dodaje.

Pielgrzymka odbędzie się w piątek, 24 września w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Rozpocznie się o godzinie 17.00 nabożeństwem do bł. ks. Romana Sitki.

Godz. 17.30 będzie Msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, którą radio RDN będzie transmitować.

Podczas pielgrzymki będzie przyjęcie nowych członków Arcybractwa, a także różaniec w intencji powołań kapłańskich i Apel Jasnogórski.

Posłuchaj:
ks. Stanisław Łątka
Ewa Biedroń, fot. zdjęcie ilustracyjne/archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (M) - Sławomir Paterek
play
Słowo za słowo (NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN