Diecezjalne obchody Dnia Chorego [ZDJĘCIA]

11.02.2018

Te miejsce przypomina, że życie jest święte, kruche i wieczne – mówił biskup pomocniczy Leszek Leszkiewicz podczas obchodów Dnia Chorego w Hospicjum Caritas Diecezji Tarnowskiej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Hierarcha odwiedził pacjentów a później odprawił Mszę św. w ich intencji. – Takie miejsca powinny nam przypominać o świętości, kruchości i wieczności naszego życia. W tym miejscu ta tajemnica przechodzenia jest ciągle obecna i przypomina nam, że nasze życie też kiedyś przejdzie i staniemy przed stwórcą. Te hospicjum jest właśnie miejscem nadziei – dodaje biskup.

Takie spotkania wiele znaczą dla naszych pacjentów, osób terminalnie chorych – mówi pani Monika, która od 14 lat pracuje w dąbrowskim Hospicjum. – Modlitwa, trzymanie za rękę, takie towarzyszenie im pomaga. To widać, oni się wyciszają i uspokajają. Może się wydawać, że nasza praca jest ciężka, biorąc pod uwagę gdzie pracujemy, ale trzeba też z tego czerpać jakąś naukę i radość – dodaje pani Monika.

Z okazji Dnia Chorego w parafiach i szpitalach diecezji odbywają się nabożeństwa połączone z udzielaniem sakramentu namaszczenia. Mszę św. transmitowało radio RDN.

Posłuchaj:
Bp Leszek Leszkiewicz
Pani Monika
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Tomasik
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN