Dopiął swego

13.03.2019

To misja jego życia. Jan Hajduga z Dąbrowy Tarnowskiej przygotował wystawę o św. Maksymilianie, która poleciała do Japonii.

Sam jest w drodze do Kraju Kwitnącej Wiśni. Już w czwartek (14 marca) wystawa zostanie otwarta w Nagasaki – w miejscu, w którym pracował św. Maksymilian.

W tym dziele prezesowi parafialnego oddziału Rycerstwa Niepokalanej w Dąbrowie Tarnowskiej pomogli świeccy i osoby duchowne.

– Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu, że wystawa tam będzie. To misja mojego życia. Tak sobie postanowiłem i tego dokonałem. Pomogli mi też ludzie, którzy tam mieszkają. Nawiązałem wiele kontaktów z księżmi i z siostrami zakonnymi, którzy m.in. pomogli mi w przetłumaczeniu wystawy.

Wernisaż wpisze się w obchody setnej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Japonią.

– Chciałem pokazać tę wystawę ludziom, którzy zwiedzają “Japoński Niepokalanów”, a przyjeżdża tam m.in. dużo ludzi z Korei. Jest ona zrobiona w nieco inny sposób, jak ta w Polsce. Pokazaliśmy dzieła św. Maksymiliana i te o które się modlił, a zaowocowały po Jego śmierci – dodaje.

Wystawa o św. Maksymilianie powstała w Dąbrowie Tarnowskiej kilka lat temu, odwiedziła parafie w diecezji i w Polsce. Obecnie jest na Pomorzu.

W tym roku obchodzimy 125. rocznicę urodzin świętego Maksymiliana Marii Kolbego, a w 2020 r. przypadnie 90. rocznica wyjazdu świętego Maksymiliana na misje do Japonii.

Pomysłodawca Jan Hajduga, prezes Rycerstwa Niepokalanej w Dąbrowie Tarnowskiej podkreśla, że w związku z rocznicami oddział wychodzi z propozycją uczczenia ich poprzez pokazanie wystawy o świętym Maksymilianie w kolejnych miejscowościach.

Posłuchaj:
Jan Hajduga
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo(NS) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN