Tłumy pielgrzymów w tuchowskim Sanktuarium

03.07.2019

Drugi dzień Wielkiego Odpustu Tuchowskiego przebiegał pod hasłem “Maryja uczy miłości w służbie życiu”. Przed oblicze Matki Boskiej pielgrzymowali przedstawiciele zakonów, pracowników Caritas i Domów Pomocy Społecznej, a także osoby chore i niepełnosprawne.

Eucharystii przewodniczył bp Andrzej Jeż. W homilii ordynariusz diecezji tarnowskiej zwrócił uwagę na sanktuaria, które są szczególnymi miejscami doświadczania łaski Boga i obecności Maryi. Podkreślił też, że ważnym jest okazywanie dobroci innym, zwłaszcza cierpiącym.

Do Matki Boskiej Tuchowskiej pielgrzymowały również matki w stanie błogosławionym i małżeństwa pragnące potomstwa oraz przedstawiciele Akcji Katolickiej.

W kazaniu o. Ryszard Bożek mówił o szczególnej trosce młodych rodziców i małżeństw oczkujących potomstwa, aby poświęcali wiele uwagi i czasu na budowanie relacji we własnych rodzinach, relacji pełnych miłości i ofiarności.

Drugi dzień odpustu zakończył Wieczór Maryjny, który poprowadził Sanktuaryjny Chór Mieszany.

W czwartek do tuchowskiego Sanktuarium pielgrzymować będą m.in księża przeżywający 50-lecie kapłaństwa, przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, a także małżeństwa przeżywające jubileusze.

RDN _, fot. Krzysztof Jasiński
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN