Duch św. poruszył ich serca [ZDJĘCIA]

09.06.2019

Chcemy wspólnie powiedzieć AMEN – niech się stanie. Chcemy powiedzieć AMEN, aby trwać w jedności. Do tego zachęca nas Kościół, do tego zachęca nas papież Franciszek – mówi ks. Łukasz Plata, który przewodniczył modlitwie uwielbienia podczas Wigilii Zesłania Ducha św. w Zabawskim Wieczerniku.

W Sanktuarium bł. Karoliny odbyło się czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha św., którą dziś przeżywamy w kościele katolickim.

Chcemy powiedzieć AMEN na przebaczenie. Chcemy powiedzieć AMEN na miłość, w tym szczególnym czasie, gdy przeżywamy synod diecezjalny, aby zapalać tą miłością, aby budował się Kościół na wzór Jezusa Chrystusa – dodaje ks. Łukasz.

Do Zabawy przyjechała Klaudia Hebda z Limanowej. Jak mówi, przyjechała do Zabawy, bo bł. Karolina zawsze wyprasza łaski.

Przyjechałam, bo chce naładować swoje baterie. Chce zaczerpnąć jak najwięcej przed Zesłaniem Ducha św., a tutaj Karolina bardzo obfituje łaskami. Przyjechaliśmy też modlić się za chorą Kasię i powierzać intencję, o które prosili nas ludzie. To miejsce jest po prostu cudowne.

Z Dębicy przyjechały dziewczyny, które przeżywały weekendowe skupienie u Sióstr Służebniczek. Jak mówi Ola, jedna z uczestniczek, skupienie było  o bł. Karolinie i Duchu św., dlatego nie mogło ich zabraknąć w Zabawie.

Byłyśmy też w Wał Rudzie odwiedzić jej dom. To bardzo ważne wydarzenie. Trzeba to dobrze przeżyć. Podczas skupienia ksiądz nam bardzo przybliżył postać Ducha św. – dodaje.

A już jutro, 10 czerwca, 32. rocznica beatyfikacji bł. Karoliny Kózki, a także rocznica pobytu Jana Pawła II w Tarnowie.

Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN