Duchowni o radości bycia kapłanem

18.04.2019

Jesteśmy szczęśliwi służąc ludziom – mówią. Księża z całej diecezji przyjechali do Tarnowa, by wspólnie się modlić i odnowić kapłańskie przyrzeczenia. Podczas Mszy Krzyżma Świętego bp Andrzej Jeż mówił do duchownych, że pomimo nawet najtrudniejszych czasów i najczarniejszego scenariusza przyszłości, nie wolno tracić radości z kapłaństwa.

Jest to prawdziwa przygoda życia – tak o kapłaństwie mówi ks. Józef Wałaszek, proboszcz parafii w Podegrodziu.

– Cóż może być piękniejszego jak już 40 lat prawie kapłaństwa, więc to jest satysfakcja czasu, który się przeżyło ile błogosławieństwa bożego, łaski bożej, no i piekna spotkania z drugim człowiekiem.

Także młodzi kapłani, wyświęceni niecały rok temu mówią o radości posługi kapłańskiej.

– Jesli jesteśmy otwarci, mamy otwarte serca na drugiego człowieka, jesteśmy przede wszystkim tymi, którzy pokazują Boga to wtedy to wszystko idzie dobrze. – Jak być szczęśliwym kapłanem? – Taką dobrą receptą jest trwanie przy Chrystusie, życie modlitewne, życie duchowe, nie takie płytkie, tylko starać się je pogłębiać. Żeby zbliżać się do tego, który nas wybrał jak ufamy i nas powołał – mówili ks. Bartłomiej Wilkosz i ks. Sebastian Wiktorek

Duchowni dziękują Akcji Katolickiej, która dziś rozpoczyna specjalną modlitwę w intencji wszystkich duchownych w diecezji tarnowskiej.

Posłuchaj:
ks. Józef Wałaszek
ks. Bartłomiej Wilkosz i ks. Sebastian Wiktorek
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Janusz Kwaśniak
play
Słowo za słowo (NS) - Ludomir Handzel
play
Rozmowa sponsorowana - Zespół Szkół w Starym Sączu
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN