Dzieci i młodzież z Dębicy poznają przyszłego błogosławionego

15.07.2021

Poznając Prymasa – odkryjesz świętego. Dzieci i młodzież z Placówki Wsparcia Dziennego ,,Promyki Nadziei” w Dębicy pojadą na Jasną Górę, wezmą udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach wokalno – dykcyjnych, poznają symbolikę herbu kardynała Stefana Wyszyńskiego. To także przygotowanie do zbliżającej się beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 12 września.

Dzieci i młodzież razem z siostrami służebniczkami dębickimi przygotują misterium o Kardynale zatytułowane “Naród nasz silny Maryją i rodziną”.

– Chcemy, aby wybrzmiały teksty i utwory muzyczne na temat naszej Ojczyzny, co Kardynał myślał o Polsce, rodzinie, na jakie akcenty stawiał, jak wychowywać dzieci i młodzież, żeby rodzina była silna. Ponadto chcemy podkreślić, że nasz naród jest silny Maryją, że zwyciężaliśmy dzięki temu, że zaufaliśmy i oddaliśmy się Matce Bożej – mówi siostra Ewelina Kozak, kierownik Placówki Wsparcia Dziennego ,,Promyki Nadziei” w Dębicy.

Są plany pokazania misterium w parafiach pod wezwaniem Matki Bożej w Zawadzie, Matki Bożej Anielskiej w Dębicy, Matki Bożej Częstochowskiej w Borku Wielkim, klasztorze ojców karmelitów w Lipinach – parafia Matki Bożej Fatimskiej.

Projekt “Razem silniejsi” rozpocznie się 4 sierpnia pielgrzymką na Jasną Górę. Do Częstochowy pojedzie ok. 50 osób.

– Maryja była bliska kardynałowi Wyszyńskiemu. Na Jasnej Górze chcemy rozpocząć nasze działania. Pojadą dzieci z naszej świetlicy a także młodzież, która jest zaangażowana w wolontariat, który działa przy naszej placówce oraz opiekunowie. Po Mszy św. chcemy odwiedzić dom pamięci kardynała Wyszyńskiego – dodaje siostra.

Inicjatywy wpisują się w Rok Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Rok Rodziny i Rok św. Józefa.

Placówka Wsparcia Dziennego ,,Promyki Nadziei” w Dębicy działa już ponad 20 lat. Pomaga w nauce i rozwoju pasji ponad 50 uczniom z Dębicy i okolic.

Zaplanowane działania zostaną sfinansowane przez projekt Busol@, który realizuje Fundacja Alegoria z Tarnowa.

Posłuchaj:
s. Ewelina Kozak
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN