Dzieci i młodzież u Limanowskiej Pani

19.09.2020

Dziewczęca Służba Maryja, Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci, Liturgiczna Służba Ołtarza i Wincentyńska Młodzież Maryjna, te grupy pielgrzymowały dziś do Limanowej. Trwa tu Wielki Odpust ku czci matki Boskiej Bolesnej, Limanowskiej Pani.

Jesteśmy podobni do latawca, który bez wiatru nic nie jest w stanie osiągnąć – mówił w homilii diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza ks. Sylwester Brzeźny. – Możemy być najlepszymi uczniami w szkole, klasie i dobrze, że tak jest i potrzeba, żeby tak było. Możemy być najlepiej wysportowani, wygrywać najlepsze konkursy w różnych dyscyplinach i dobrze że tak jest. Jeżeli zapomnimy o tym powiewie Ducha – o łasce Ducha świętego, to wszystkie nasze mogą się nam nie przydać.

W sumie odpustowej o godzinie 17:30 wezmą udział mieszkańcy Nowego Sącza, którzy przyjdą pieszą pielgrzymką do Limanowej, ale także pielgrzymi z Chomranic, Tymbarku oraz młodzież zrzeszona w różnych grupach kościelnych. Mszy św. przewodniczyć będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Dziś także zaplanowano czuwanie dla młodzieży “Moc uwielbienia”, Różaniec Fatimski ze światłem i Msze świętą o północy.

Jutro główne uroczystości odpustowe. O godz. 11:00 transmisja w Radiu RDN Mszy św. dziękczynnej za plony, którą odprawi biskup kielecki Jan Piotrowski.

Posłuchaj:
ks. Sylwester Brzeźny
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN