Dzieci pierwszokomunijne pomagają dzieciom z krajów misyjnych

11.05.2022

W Białym Tygodniu po przyjęciu przez uczniów klas trzecich pierwszej Komunii Świętej w niektórych parafiach organizowany jest dzień misyjny.

W intencji rówieśników na całym świecie, którzy nie znają Chrystusa, dzieci pierwszokomunijne podejmują modlitwę i przyjmują Komunię świętą. Mogą także złożyć ofiarę na misje.

– Ponadto ten dzień jest okazją do przystąpienia do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci – mówi dyrektor Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej ks. Krzysztof Czermak.

– To Dzieło, gdzie dzieci powinny być formowane po katolicku i zdawać sobie sprawę, że na świecie są rówieśnicy, którzy nie znają Chrystusa. Właśnie do tych dzieci idą misjonarze i mówią im o Jezusie. Działalność tego Dzieła ma charakter ewangelizacyjny, ale misjonarze organizują także pomoc materialną dla dzieci, zwłaszcza w tych najbiedniejszych rejonach.

W ubiegłym roku prawie dwieście parafii w diecezji tarnowskiej zorganizowało misyjny dzień w Białym Tygodniu. Dzieci ofiarowały ponad 340 tys. zł.

Ofiary złożone przez dzieci w tym dniu tworzą fundusz misyjny Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, który realizuje liczne projekty.

Sekretariat Generalny PDMD w Rzymie wskazał 54 projekty oraz kraje, do których zostały przekazane ofiary: Burundi (5), Madagaskar (6), Maroko (8), Nigeria (6), Tanzania (8), Kazachstan (4), Indie (6), Pakistan (10), i Uzbekistan (1).

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN