Dzielą się filmowo swoją miłością do Biblii

20.04.2021

Dzieci należące do Dziewczęcej Służby Maryjnej przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie postanowiły w niecodzienny sposób uczcić trwający właśnie Tydzień Biblijny.

Dzielą się swoją miłością do Słowa Bożego poprzez filmiki rozpowszechniane w social mediach – na swoim facebookowym profilu i profilu parafii. Opowiadają w nich o swoich ulubionych fragmentach Biblii.

Jak wyjaśnia animatorka parafialnej DSM i autorka pomysłu, Gabrysia Walaszek, to pandemia wymusiła taki sposób pracy formacyjnej, który zresztą jej podopieczne chętnie zaakceptowały.

– Nie mamy teraz tradycyjnych spotkań, tylko działamy online, no więc stwierdziłam, że trzeba jeszcze bardziej jakoś dziewczynki zaangażować, a że teraz była okazja, bo się zaczyna Tydzień Biblijny, więc jakoś tak się zrodził ten pomysł. A dziewczynki bardzo się ucieszyły, nawet już większość mi wysłała swoje filmiki. Codziennie będziemy umieszczać filmik, w którym dziewczynki będą czytać swój ulubiony fragment z Pisma Świętego i mówić, dlaczego akurat on. Chcemy teraz trochę ten nasz DSM pobudzić online.

Filmiki “deesemek” z parafii NSPJ można zobaczyć na Facebooku pod linkiem: https://www.facebook.com/dsmnspjtarnow/
oraz na profilu parafii na FB: https://www.facebook.com/nspjtarnow

Posłuchaj:
Gabrysia Walaszek
Maria Polaczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN