Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom

06.01.2021

6 stycznia modlimy się i wspieramy misje. To dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka. W tym dniu modlimy się za księży, osoby konsekrowane i świeckie pracujące na misjach. Składka jest przeznaczona na cele misyjne.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż mówi, że diecezjanie przez cały rok hojnie wspierają misje.

Z tych ofiar jest utrzymywana działalność misyjna naszych księży w różnych rejonach świata. Pomagamy także księżom z innych diecezji, miejscowym duchownym, zakonom, zgromadzeniom a przede wszystkim miejscowej ludności. Pierwszym, podstawowym naszym celem jest ewangelizacja – głoszenie Chrystusa. Na misjach powstają także szkoły i szpitale – mówi bp Jeż.

W diecezji tarnowskiej kończy się kolęda misyjna. Grupy kolędnicze nie odwiedziły domów mieszkańców diecezji tarnowskiej, ale kolędowały w kościołach. Zbierając datki, dzieci chcą pomóc w ewangelizacji, edukacji a także w leczeniu swoich rówieśników.

Za kolędowanie dziękują misjonarze m.in. ks. Karol Kuźma.

Pozdrawiam kolędników misyjnych z Republiki Konga i dziękujemy za wszystko,  co robicie. Modlimy się pod wiatą, jest studnia, która powstała dzięki ofiarom zebranym przez kolędników. Budujemy też szkołę i mamy już pierwsze piętro. Prosimy pomóżcie nam wybudować tę szkołę – dodaje tarnowski misjonarz.

Kolęda misyjna odbyła się w diecezji tarnowskiej już po raz dwudziesty ósmy.

W 99 krajach misyjnych, w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, w Afryce i Azji, w Oceanii i Alasce pracuje 1883 polskich misjonarzy i misjonarek.

Dziś we wszystkich parafiach zbierane są ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Z nich utrzymuje się również Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie przygotowujące misjonarzy do posługi misyjnej.

W tym roku przygotowuje się 17 osób: 8 z nich to kapłani diecezjalni, 2 kapłanów zakonnych, 1 brat zakonny, 1 siostra zakonna i 5 osób świeckich.

Posłuchaj:
bp Andrzej Jeż
ks. Karol Kuźma
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN